Ranking kont osobistych – co najczęściej wybierali Polacy?

ranking kont bankowych

Rynek bankowości w Polsce jest niezwykle płynny, co oznacza liczne i częste zmiany. Dotyczą one w szczególności nowych ofert przedstawianych przez banki, ciekawych promocji oraz kolejnych produktów bankowych dostępnych na kieszeń statystycznego Kowalskiego. W odnalezieniu się w tym wszystkim może pomóc aktualny ranking kont osobistych i wszystkie podobne zestawienia, w tym kredytowe lub ofert kierowanych na przykład dla firm. Badając trendy rynkowe w segmencie ROR łatwo też odkryć preferencje Polaków.

Co przyniesie przyszłość?

A dzięki temu również pokusić się o stworzenie prognoz na nadchodzące 12 miesięcy na rynku kont osobistych, zarówno rozliczeniowych, jak i oszczędnościowych. Specjaliści nie przewidują większych zmian w porównaniu z ubiegłymi latami. Znów będzie rósł wskaźnik zakładanych rachunków osobistych, za to prawdopodobnie nieznacznie zmaleje liczba klientów z tak zwanymi multikontami, czyli posiadającymi rachunki w różnych bankach.

Analiza finansowych preferencji

Przeprowadzając nawet krótką analizę ofert kont osobistych dostępnych chociaż tutaj: https://www.prv.pl/artykul/jakie-konto-bankowe-z-najlepszymi-promocjami-/179/ a polegającą na sprawdzeniu, czym banki chcą skusić klientów, można szybko wysnuć jeden wniosek. Polacy szukają przede wszystkim kont maksymalnie darmowych lub przynajmniej oferujących bezpłatnie wykonywanie większości podstawowych operacji. Absolutnym minimum w ofercie kierowanej do klienta indywidualnego musi być obecnie darmowe prowadzenie konta wraz z bezpłatnymi przelewami krajowymi. Polacy w rankingach kont osobistych szukają też w szczególności ofert z darmowymi wypłatami z bankomatów lub jak najniższymi prowizjami w przypadku wypłat z urządzeń innej sieci. Z racji coraz częstszych wyjazdów ważny elementem oferty powinna być również opcja taniej płatności kartą za granicą.

Comiesięczne zestawienia

Profesjonalny ranking kont osobistych powinien być aktualizowany jak najczęściej; standardem jest uzupełnianie danych przynajmniej raz w miesiącu. Aktualizacja powinna również następować wraz z pojawieniem się na rynku nowej promocji w segmencie ROR, ponieważ to właśnie one sprawiają, że klienci chętniej otwierają nowe konta i aktywnie z nich korzystają. Dzięki dostępowi do świeżych, bieżących informacji, mogą podjąć łatwiej ważną dla nich decyzję i wybrać ofertę, która faktycznie okaże się skrojona na ich możliwości, a nie jedynie maksymalnie dopasowana, lecz pozostawiająca pewien niedosyt.

Promocje w rankingach

Cechą wspólną większości rankingów dotyczących kont osobistych są pojawiające się w nich promocyjne oferty różnych banków. Najczęściej nie są one nawet porównywane z innymi ofertami, ale promowane na samej górze zestawień. Dlatego przeglądając rankingi warto mieć to na uwadze i dokładnie wczytać się w analizy oraz opisy poszczególnych kont. To ważne również z innego względu: nie zawsze rachunek uważany przez ekspertów tworzących ranking za numer 1 faktycznie taki będzie dla wszystkich. Każdy szuka innego konta, ma inne wymagania i oczekiwania. Końcowy wybór zawsze powinien być indywidualną decyzją, ewentualnie wspomaganą jedynie pozyskanymi z rankingu informacjami.

Author: Skrzypek Aleksandra

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *