Pożyczki bez zdolności kredytowej wyprą tradycyjne kredyty bankowe?

pozyczki bez zdolnosci

Pod względem praktycznym pożyczki i kredyty niczym się nie różnią. W obu przypadkach chodzi o zobowiązanie finansowe łączące dwie strony. Pod względem formalnym istnieje między nimi ogromna przepaść. I nie chodzi tylko o to, że kredyty udzielane są przez banki na podstawie całego szeregu procesów weryfikacyjnych. Natomiast pożyczki bez zdolności kredytowej mogą być udzielane przez każdą firmę pozabankową.

Pożyczki bez zdolności kredytowej – masa formalności

Są jednak takie elementy pożyczek, które już w przedbiegach wygrywają z kredytami i czynią je o wiele atrakcyjniejszą i łatwiejszą formą pozyskiwania pieniędzy. Na czołowym miejscu należy bezwarunkowo wymienić kwestię formalności, które w przypadku pożyczek pozabankowych są ograniczone do niezbędnego minimum. Przy czym niezbędne oznacza najczęściej okazanie samego dowodu osobistego i potwierdzenie swojej formalności. Już tylko to wystarczy, aby otrzymać popularną chwilówkę i na moment zapomnieć o problemie braku pieniędzy. W przypadku zobowiązań finansowych, które udzielane są klientom nieposiadającym zdolności kredytowej, sprawa wygląda trochę inaczej. Natomiast formalności nadal jest znacznie mniej niż w banku.

Mniejsze zarobki a pożyczka

Dla osób, które nie mogą się pochwalić zarobkami w wysokości dwóch średnich krajowych, droga do kredytów bankowych jest w zasadzie zamknięta. Dlatego często sięgają po oferty firm działających poza segmentem bankowym, które oferują pożyczki dla osób z mniejszymi zarobkami. Zestawienie takich ofert można podejrzeć na https://ding.pl/blog/artykuly/pozyczki-bez-zdolnosci-kredytowej-na-co-zwrocic-uwage,4189 przy czym warto zwrócić uwagę na duże zróżnicowanie poszczególnych propozycji. Rozbieżność w okresach kredytowania oraz w maksymalnej wysokości pożyczanych pieniędzy to ważny argument dla osób szukających atrakcyjnej i przede wszystkim elastycznej oferty. Pożyczki, którą będą mogli dopasować do swoich oczekiwań i przede wszystkim możliwości budżetowych. Pożyczki dla klientów, których bank odrzucił ze względu na ich brak zdolności kredytowej, cechują się bowiem bardzo dużą płynnością. Dlatego idealnie sprawdzą się w praktycznie każdym przypadku.

Duża walka na rynku pożyczkowym

Wprowadzenie do obiegu pożyczki bez zdolności kredytowej nie zachwiało w posadach rynku bankowego. Nie sprawiło, że nagle wszyscy kredytobiorcy przerzucili się na ten nowy typ zobowiązań. Z każdym kolejnym rokiem wzrasta jednak tendencja wybierania pożyczek zamiast kredytów, co nie pozostaje już bez wpływu na same banki. Te zaczynają mocno walczyć o klienta. Kuszą atrakcyjnym oprocentowaniem i gwarancją stałości kosztów, ale zapominając o jednym: obniżeniu wymogów dotyczących zdolności kredytowej. Póki banki nie złagodzą swoich wymagań, klienci nadal będą wybierać opcję pożyczek pozabankowych. Nawet jeśli kosztowo okażą się nieznacznie droższe od kredytów. Prognozy ekspertów przewidują, że za około piętnaście do dwudziestu lat obecna sytuacja na rynku finansowym może ulec dużemu przetasowaniu. Wtedy to banki będą w mniejszości udziałowej, a firmy pożyczkowe zaczną dyktować warunki i przejmą fotel lidera wśród usługodawców zajmujących się pożyczaniem pieniędzy.

Author: Skrzypek Aleksandra

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *