Pożyczka na raty przez internet – co warto o niej wiedzieć?

pozyczka ratalna online

Pożyczka na raty przez internet to szybki zastrzyk gotówki w sytuacji kryzysowej. Możesz otrzymać ją w tym samym dniu, w którym składasz wniosek. Wystarczy kilka drobnych formalności i pieniądze w kilka chwil mogą być na twoim koncie. Sprawdź gdzie najłatwiej dostać szybką pożyczkę na raty i kto może się o nią starać.

Pożyczka na raty przez internet – gdzie się o nią ubiegać?

Jeśli masz dobre i stałe dochody, czyste konto w BIK, BIG i KRD możesz bez problemu otrzymać taką pożyczkę w banku na dogodnych warunkach i po dopełnieniu wszystkich formalności. Najpierw należy wypełnić wniosek, w którym konieczne jest podanie swoich danych, łącznie z numerem telefonu i konta bankowego. Trzeba też określić, o jaką kwotę wnioskujemy oraz na ile rat do spłacenia ma być ta kwota rozłożona. Po wypełnieniu takiego wniosku bank sprawdzi, czy jesteśmy wiarygodni i wypłacalni, czy nie mamy długów. Jeśli uzna, że nasza zdolność finansowa jest wystarczająca, zaakceptuje wniosek lub zaproponuje swoje warunki. Może to być inna kwota, niż ta, o którą zabiegaliśmy albo inny okres, na który pożyczka będzie przyznana. Jeśli się na te warunki zgodzimy, wystarczy jeszcze potwierdzić nr konta bankowego i telefonu. Potem już tylko możemy czekać na pieniądze.

Co zrobić jeśli bank odrzuci nasz wniosek o pożyczkę?

Może się zdarzyć, że bank odrzuci nasz wniosek o pożyczkę w sytuacji, kiedy nie mamy wystarczających dochodów albo obciążenia komornicze lub figurujemy w Krajowym Rejestrze Długów, mamy zły BIK lub BIG. W takim wypadku wciąż jest możliwe uzyskanie pożyczki przez internet w instytucjach pozabankowych. To właśnie w nich procedury otrzymania szybkich pieniędzy są mniej skomplikowane, a pożyczka na raty przez internet przyznawana jest często na podobnych warunkach, które oferują banki. Oczywiście, żeby ją uzyskać, trzeba mieć zdolność kredytową, ale wymagania odnośnie dolnego limitu dochodu są mniejsze niż w banku. Jest możliwość otrzymania takiej pożyczki również w przypadku osób zadłużonych. Wtedy jednak czasami trzeba znaleźć sobie poręczyciela, który będzie gwarantem tego, że w razie naszych kłopotów ze spłatą, on nam w tej spłacie pomoże.

Szukając pożyczki przez internet, zawsze warto sprawdzić różne instytucje i warunki, jakie oferują, zanim zdecydujemy się pożyczyć pieniądze. Jest to szybki i łatwy sposób na zasilenie budżetu czy nieprzewidziane wydatki. Pamiętajmy jednak o tym, by podchodzić do tego z rozsądkiem i nie popaść w spiralę długów. Wnioskujmy o pożyczkę, którą będziemy w stanie spłacić.

Author: Skrzypek Aleksandra

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *