Pożyczka dla start-upów w Małopolsce – zdobądź pieniądze na rozwój swojej firmy

pozyczka unijna

Jeśli jesteś właścicielem start-upu lub planujesz rozpoczęcie prowadzenia własnej działalności gospodarczej na terenie województwa małopolskiego to unijna pożyczka dla start-upów może być dla ciebie najlepszym rozwiązaniem. Sprawdź, co warto o niej wiedzieć.

Obecnie w globalnej gospodarce widoczny jest silny trend przedsiębiorczości, a samozatrudnienie staje się najbardziej pożądaną formą pracy. Założenie własnej działalności gospodarczej wymaga jednak nie tylko innowacyjnego pomysłu i unikalnej wartości sprzedażowej wyróżniającej firmę na rynku, ale przede wszystkim sporych nakładów finansowych. Niestety doświadczenia wielu początkujących przedsiębiorców pokazują, że start-upy nie są wymarzonymi klientami dla banków, w związku z czym trudno jest otrzymać kredyt na założenie i rozwój biznesu.

Dla tych przedsiębiorców ciekawym rozwiązaniem jest unijna pożyczka dla start-upów z Regionalnych Programów Operacyjnych 2014-2020.

Kto może skorzystać z pożyczki?

Jest ona przeznaczona dla MŚP w województwie małopolskim, które istnieją na rynku nie dłużej niż 24 miesiące. Jeśli jesteś początkującym przedsiębiorcą na terenach o niskiej aktywności gospodarczej lub twoja działalność mieści się w zakresie Regionalnych Inteligentnych Specjalizacji, których wykazy znajdziesz u pośredników finansowych wspomagających uzyskanie pożyczek, to twoje szanse są jeszcze większe.

Warunki finansowania – czyli ile dostaniesz, a ile oddasz?

Ogólne warunki finansowania z tytułu pożyczki unijnej realizowane są na warunkach rynkowych według stopy referencyjnej, a czasami nawet na warunkach korzystniejszych niż one. Co więc zyskuje początkujący przedsiębiorca?

  • finansowanie w wysokości od 10 tys. zł do nawet 1 mln zł,
  • korzystne oprocentowanie od 1,87% w skali roku,
  • nawet 100% kosztów realizowanego projektu pokryte środkami pozyskanymi z tytułu pożyczki,
  • dość długi okres spłaty wynoszący do 7 lat,
  • karencję wynoszącą 6 miesięcy.

Powyższe warunki pozwalają na spokojne rozwinięcie działalności i nie stanowią zbytniego obciążenia w początkowej fazie wdrażania nowych rozwiązań. Na co firma może przeznaczyć pozyskane środki?

  • rozwój biznesu w obszarze handlu elektronicznego (sprzedaż przez Internet),
  • dostosowanie użytkowanych instalacji produkcyjnych do wyższych standardów, zwłaszcza w zakresie lepszego wykorzystania surowców oraz oszczędności energii, a co za tym idzie zmniejszenie kosztów produkcji,
  • inwestycję w park maszynowy umożliwiający efektywniejszą produkcję i wyższą jakość produktów oraz usług.

Co zamiast pożyczki unijnej?

Jeśli zakres działalności twojej firmy nie pasuje do profilu kwalifikującego się do pożyczki unijnej, lub też zamierzasz przenieść firmę w inną lokalizację na rynku dostępne są również inne instrumenty finansowe, które mogą pomóc ci w finansowaniu początków działalności. Pożyczki dla start-upów ze źródeł innych, niż fundusze unijne potrafią być równie interesujące. Ich niewątpliwym plusem jest fakt, że o wiele łatwiej ubiegać się o nie oraz je otrzymać.

Podsumowując, jeśli jesteś przedsiębiorcą i masz ciekawy pomysł na biznes, ale brakuje ci pieniędzy na rozwój, pożyczka dla start-upów pomoże ci w rozwiązaniu kwestii finansowej i umożliwi rozwój twojej firmie. Dzięki preferencyjnym warunkom oraz elastycznemu systemowi spłaty będziesz mógł dopasować kwotę i wysokość raty do swoich możliwości i oczekiwań, a tym samym wejść na nowy poziom skuteczności swojego biznesu.

Author: Skrzypek Aleksandra

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *