Nest Bank – czy warto bankować z tym bankiem?

opinie o nest banku

Nest Bank to relatywnie świeża instytucja bankowa na rynku w Polsce. Nest Bank w swoich materiałach promocyjnych reklamuje się jako bank rodzinny, miejsce z tradycjami, gdzie szanuje się klientów. Oddziały Nest Bank są widoczne w coraz większej ilości miast, dlatego też warto zapoznać się z ofertą tego banku i sprawdzić, czy warto rozpocząć współpracę z tym bankiem.

Oferta depozytowa Nest Bank

Pod względem kont osobistych, Nest Bank podobnie jak inne banki na rynku chwali się kontem zupełnie darmowym. Bank ten został jednak doceniony w rankingu na najlepsze konto osobiste 2019 roku organizowanym przez serwis Bankier.pl, gdzie Nest Bank uplasował się na pierwszym miejscu. Zgodnie z oferta, klient zakładający konto w Nest bank ma gwarantowane 0 złotych za prowadzenie rachunku, przelewy, obsługę kart, a także wypłaty gotówki z każdego bankomatu w Polsce i za granicą. Nest Bank promuje się też jako bank, który obecnie może zaproponować aż 2.5% na lokacie dla nowych klientów przez 6 miesięcy. By jednak otrzymać tak atrakcyjne oprocentowanie lokaty, klient musi założyć konto osobiste, a także złożyć dyspozycję przelewu wynagrodzenia właśnie do Nest Banku. Dla stałych klientów banku, dostępna jest lokata na 2 lata z oprocentowaniem 0.90%, co również stanowi niejako bardzo atrakcyjną ofertę w świetle obecnych redukcji oprocentowania przez większość banków. W kwestii kont osobistych Nest Bank opinie są bardzo pozytywne.

Oferta kredytowa Nest Bank

W ramach Nest Bank klient ma możliwość otrzymania kredytu bez wychodzenia z domu. Każdy z klientów ma możliwość zawnioskowanie o kredyt do kwoty aż 50 tysięcy złotych na okres 60 miesięcy, a wszystko to można uzyskać z poziomu swojej kanapy. Jeżeli zależy nam na finansowaniu bardziej elastycznym, Nest Bank proponuje swoim klientom kredyt odnawialny w koncie, gdzie prowizja wynosi 0 złotych, a maksymalna kwota takiego limitu w rachunku może wynieść 30 tysięcy złotych. Nest Bank, pomimo posiadania coraz liczniejszej grupy placówek bankowych, stawia na bankowość internetową, dlatego praktycznie wszystkie kwestie związane z kredytowaniem można załatwić bez wychodzenia z domu.

Oferta inwestycyjna Nest Bank

Nest Bank jest również bankiem, który pozwala nam pomnażać nasze oszczędności poprzez ciekawe i perspektywiczne inwestycje. W ramach długoterminowych inwestycji klient może wykupić polisę, która pozwala na oszczędzanie a dodatkowo zabezpieczenie swojej finansowej przyszłości. W przypadku takich produktów minimalna miesięczna wpłata wynosi zaledwie 200 złotych. Jeżeli jednak interesują nas prawdziwe inwestycje, klient ma możliwość zainwestowania w takie produkty jak Fundusze Inwestycyjne Otwarte, Lokaty inwestycyjne, a także dłużne ubezpieczeniowe fundusze kapitałowe, które jednocześnie stanowią inwestycje i ubezpieczenie.

Jeżeli chodzi Nest Bank, opinie wśród klientów są podzielone. Choć jest on mało popularny wśród większości Polaków, oferuje naprawdę ciekawą ofertę kont osobistych i oszczędnościowych. Myśląc o tym banku jako o banku dla klientów indywidualnych, recenzja Nest Bank powinna być pozytywna. Jeżeli ktoś szuka bezwarunkowo darmowego konta, to właśnie Nest Bank powinien być pierwszym wyborem.

Author: Skrzypek Aleksandra

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *