Kredyt gotówkowy – gdzie znaleźć najtańszą ofertę?

kredyt gotowkowy

Kredyty bankowe rywalizują z pożyczkami pozabankowymi, ale wciąż wzrasta dynamika ich sprzedaży. Badania rynkowe pokazują, że Polacy korzystają z kredytów, bo muszą zrealizować za duży wydatek, by sfinansować go z własnych środków. Wynagrodzenia z roku na rok wzrastają, ale w parze za tym wzrastają także wydatki, a aby je pokryć ułatwieniem są kredyty gotówkowe. Na co można wydać kredyt gotówkowy i gdzie warto szukać ofert banków? Co jest istotne przy zawieraniu umowy o kredyt?

Na co można wydać pieniądze z kredytu gotówkowego?

Bankowy kredyt gotówkowy to rodzaj pożyczki, która nie wymaga od konsumenta określenia celu wydania pożyczonych pieniędzy, dlatego daje on duże możliwości i nie ogranicza kredytobiorcy. Jeśli już podczas wnioskowania o kredyt padnie pytanie o cel, to warto wiedzieć, że odpowiedź nie stanowi podstawy do decyzji o przyznaniu kredytu. Warto mieć na uwadze fakt, że odpowiednia zdolność kredytowa umożliwia uzyskanie większej gotówki, której nie oferują szybkie chwilówki. Dzięki temu można na przykład wykonać remont mieszkania czy kupić elementy wyposażenia. Można też wydać pieniądze na przyjemności, wyczekiwane wakacje itp.

Tani kredyt gotówkowy

Konsumenci nie zawsze kierują się opłacalnością podczas wyboru kredytu gotówkowego. Często banki zwracają się do nich z propozycją i wtedy nie ma czasu na przeglądanie ofert, a to duży błąd. Podejmując nieświadomy wybór konsument narażony jest na niepotrzebne koszty. Powinien wiedzieć, że najtańszy kredyt gotówkowy:

  • odpowiada możliwościom finansowym kredytobiorcy,
  • wyróżnia się nie tylko niskim oprocentowaniem, ale także niskim RRSO,
  • posiada niską ratę i możliwie najniższą całkowitą kwotę do spłaty.

Oferty korzystnych kredytów gotówkowych pozbawione są dodatkowych opłat. Mowa tutaj o prowizji czy ubezpieczeniu do kredytu.

Kredyt gotówkowy – szczegóły umowy z bankiem

To, co znajdzie się w umowie jest bardzo istotne, bo wynika z ustaleń pomiędzy pracownikiem banku a klientem, a nie zawsze wszystko jest jasne. Dlatego warto zerknąć w treść umowy i znaleźć:

  • wysokość raty,
  • kwotę do spłaty,
  • wysokość prowizji,
  • oprocentowanie wraz z określeniem jego rodzaju (zmienne/stałe).

Każdy, kto zaciąga kredyty gotówkowe i treści umowy budzą jego wątpliwość, ma 14 dni na to, by odstąpić od podpisanej umowy.

Kredyty gotówkowe – porównanie ofert

Lepiej nie porywać się na odwiedzenie placówki bankowej bez wcześniejszego rozeznania się w ofertach. Tym bardziej, że do dyspozycji mamy internetowe narzędzia do analizowania dostępnych na rynku kredytów. Jest to przydatne, bo oferty są bardzo różnorodne i często ulegają modyfikacjom z uwagi na zmiany w oprocentowaniu promocjami. Rankingi kredytów znacznie przyspieszają i ułatwiają wybór konkretnego banku z ofertą. Dzięki nim nie jest konieczne śledzenie kredytów na stronach poszczególnych instytucji bankowych

Author: Skrzypek Aleksandra

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *