Jak sięgnąć po pożyczki do 10000 złotych? Wyjaśniamy szczegóły!

chwilowki

10 000  złotych – dla jednych to zaledwie niewielkie oszczędności, dla innych kwota, której potrzebują „na już”. Z pomocą w takich przypadkach przychodzą liczne firmy pożyczkowe, które oferują szybkie wsparcie finansowe na mniejsze kwoty. Formalności trwają zazwyczaj nie więcej niż kilkanaście minut, a środki wpływają na konto pożyczkobiorcy jeszcze tego samego dnia. Jak sięgnąć po takie świadczenie?

Polacy biorą pożyczki

W rankingach popularności wszelkiego rodzaju pożyczek nasz naród plasuje się w ścisłej czołówce. Co roku zadłużamy się na kolejne miliony złotych, a miejsce tradycyjnych kredytów bankowych coraz częściej zajmują błyskawiczne pożyczki ratalne lub chwilówki. To właśnie zobowiązania krótkoterminowe charakteryzują się niewielką kwotą, ale bardzo uproszczoną procedurą ich przyznawania. Co należy zrobić, aby otrzymać dodatkowe pieniądze? Wystarczy wejść na stronę internetową pożyczkodawcy i wypełnić stosowny formularz, w którym podaje się podstawowe dane osobowe, a także parametry pożyczki, o jaką się wnioskuje. Chodzi w szczególności o jej wysokość, a także optymalny dla wnioskującego okres spłaty.

Pożyczki do 10000 – podstawowe warunki

Przy zobowiązaniach do 10000 zł możemy mówić zarówno o spłacie jednorazowej, jak i podzielonej na raty. Większą popularnością, zgodnie z danymi prezentowanymi przez biura informacji kredytowej, cieszą się pożyczki ratalne. W ich przypadku należność można oddawać nawet przez kilkadziesiąt miesięcy. Ubiegać o pożyczki do 10000 złotych może się właściwie każdy. Firmy pozabankowe zazwyczaj nie proszą o przedstawienie żadnych zaświadczeń o zarobkach. Pod uwagę nie bierze się ponadto rodzaju zatrudnienia. Wiele przedsiębiorstw finansowych sprawdza co prawda wnioskodawcę w rejestrach dłużników, ale nie oznacza to bynajmniej, że jego wniosek jest z góry skazany na odrzucenie.

Pożyczka dla każdego?

Wiele firm pozabankowych przymyka oko na inne długi wnioskodawcy i udziela swojego świadczenia. To dobra sytuacja dla osób, które w momencie składania wniosku są na przykład bezrobotne lub nie potrafią udokumentować swojego zatrudnienia. Po pożyczki do 10000 złotych bardzo często zgłaszają się także ci, którym wsparcia odmówił bank. We wszystkich przypadkach wspólnym warunkiem udzielenia wsparcia przez firmę pozabankową jest pełnoletniość oraz obywatelstwo polskie.

Porównanie ofert

Jak wiadomo, pożyczka pożyczce nierówna. Dlatego przed podjęciem decyzji, u którego pożyczkodawcy chcemy się zadłużyć, warto prześledzić przynajmniej kilka ofert. Na co zwrócić uwagę? Oto kilka podstawowych punktów:
– czy firma nalicza jakieś odsetki w przypadku wcześniejszej spłaty zobowiązania
– jaki jest całkowity koszt pożyczki
– czy istnieje możliwość wydłużenia okresu kredytowania i na jakich zasadach?

Warto już dziś budować pozytywną historię kredytową, bo nigdy nie wiadomo, czy za jakichś czas nie będzie się potrzebować większej gotówki. Wzięcie pożyczki do 10000 złotych może być dobrym rozwiązaniem i szansą na tymczasowe odbudowanie swoich finansów.

Author: Skrzypek Aleksandra

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *