Gdzie sprawdzać opinie o Smartney i innych pożyczkodawcach?

smartney opinie
Korzystanie z pożyczki na 30 dni może być ryzykowne z racji krótkiego czasu na jej zwrot. Większą swobodę spłaty zapewniają pożyczki długoterminowe, czyli te na raty. Bardziej przypominają tradycyjne kredyty gotówkowe, a przewagą jest dostępność online. Internetowe oferty kuszą przystępnymi warunkami, niewygórowanymi wymaganiami. Sprawdź, gdzie można znaleźć te od uczciwych pożyczkodawców. Poznaj i porównaj opinie o Smartney z opiniami klientów innych instytucji pożyczkowych. Dowiedz się, jak wnioskować o długoterminowe pożyczki pozabankowe w bezpieczny sposób przez internet. Zdradzamy, które oferty są godne uwagi.

Jak sprawdzić firmę pożyczkową?

Prowadzenie działalności w charakterze instytucji pożyczkowej wymaga spełnienia określonych warunków, które przewidziano w ustawie o kredycie konsumenckim.1 Choć jak dotąd Komisja Nadzoru Finansowego nie sprawuje pełnego nadzoru nad instytucjami pożyczkowymi, prowadzi ich rejestr. Te firmy pożyczkowe, które znajdują się w rejestrze, spełniły wymagania formalne do oferowania usług o charakterze pożyczkowym. Każda z nich musi posiadać NIP. Część to członkowie Związku Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce. Spora grupa pożyczkodawców, bo niemal 80% rynku pożyczek online, należy do Polskiego Związku Instytucji Pożyczkowych. Wiarygodność konsumenta zostanie sprawdzona przed wydaniem decyzji, ale ten ma również możliwość sprawdzenia wiarygodności pożyczkodawcy. W tym celu warto:
 • podjąć próbę kontaktu z pożyczkodawcą, aby upewnić się, czy nie jest on utrudniony,
 • poznać zasady i ocenić ich uczciwość poprzez zapoznanie się z umową,
 • korzystać z rankingu pożyczkodawców, bo przypadkowe ogłoszenia pożyczki mogą być źródłem problemów.
Profesjonalne serwisy z aktualnymi ofertami pożyczek są dobrym źródłem informacji o tym, gdzie można pożyczyć pieniądze i oddawać je w częściach. Specjaliści branży rzetelnie przedstawiają niuanse pożyczek pozabankowych, publikują rankingi pożyczkowe, w tym te uwzględniające pożyczki ratalne. To cenne źródło eksperckich komentarzy.

Jak wnioskować o pożyczki długoterminowe online w bezpieczny sposób?

Oferty pożyczki długoterminowej z informacjami o jej kosztach, wyrażonych zwłaszcza poprzez RSSO, są dostępne online. Po sprawdzeniu firmy pożyczkowej, np. Smartney, recenzje klientów mogą być kolejnym źródłem informacji o praktykach stosowanych w pożyczaniu pieniędzy. To jednak indywidualna ocena opłacalności oferty powinna przesądzać o złożeniu wniosku. Każdy ma inne oczekiwania i potrzeby. Ubieganie się o pożyczki ratalne przez internet jest bezpieczne i proste. W serwisie pożyczkowym znajduje się odnośnik, poprzez który użytkownik zostanie przekierowany do przejrzystego formularza z polami do uzupełnienia. Wcześniej jednak powinien wskazać:
 • kwotę pożyczki,
 • okres, na jaki chce ją otrzymać.
Od razu uzyska informację o wysokości raty oraz kosztach. Nowy użytkownik musi najpierw dokonać rejestracji. Dla bezpieczeństwa transakcji obu stron wprowadzono obowiązek potwierdzenia tożsamości.

Jakie pożyczki długoterminowe są najlepsze?

W ocenie pożyczkodawcy, np. Smartney opinie nie powinny brać góry. Trzeba zwrócić uwagę na:
 • wymagania pożyczkodawcy, gdyż oferty często są skierowane do osób powyżej 23. roku życia,
 • wysokość prowizji, a także inne koszty, które przewiduje dana oferta;
 • sposób wypłaty pożyczki, aby odpowiadał pożyczkobiorcy – przelew na konto może zostać zajęty automatycznie z uwagi na komornika.
Atrakcyjność oferty wzrasta, gdy pożyczkodawca:
 • oferuje szybką wypłatę pieniędzy, np. korzystając z szybkich przelewów DotPay,
 • umożliwia załatwienie wszelkich formalności przez internet,
 • nie wymaga dodatkowego zabezpieczenia pożyczki.

1 Wymagania precyzuje rozdział 5a Ustawy o kredycie konsumenckim: http://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20111260715/U/D20110715Lj.pdf.

Author: Skrzypek Aleksandra

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *