Darmowe pożyczki, czy to oszustwo?

darmowe pozyczki

Bardzo często słyszy się, że pieniądze szczęścia nie dają. Jednak mogą być one dobrym środkiem do osiągnięcia wyznaczonych celów. Warto mieć ich więcej, jeśli chce się np., założyć firmę lub ukończyć kursy, które mają pomóc w rozwoju osobistym. Jednak zdobycie ich nie jest wcale tak prostą sprawą jakby się mogło wydawać. Osoby bez wykształcenia czasami nie mogą liczyć na zdobycie lepiej płatnej pracy, a ryzyko związane z rzuceniem dotychczasowego zajęcia i próbą przebranżowienia się w przypadku posiadania rodziny jest zbyt wysokie. W tym momencie można skorzystać z pożyczek.

Pożyczka

W potocznym tego słowa znaczeniu jest to udzielenie określonej kwoty pieniędzy pożyczkobiorcy. W codziennym życiu bardzo często takie operacje są darmowe i w przypadku małych sum, nie są one obarczone terminem spłaty. Jednak, gdy kwota pożyczki będzie przekraczała tysiąc złotych można liczyć się już z terminem spłaty, którego będzie trzeba się trzymać. Pożyczanie pieniędzy od rodziny posiada raczej dość elastyczny termin i w przypadku przekroczenia go o parę dni nie ma z tego tytułu żadnych konsekwencji. W przypadku pożyczki z instytucji finansowych zawsze występuje termin spłaty, a także konsekwencje, które wystąpią, jeśli się go nie dotrzyma.

Pożyczki bez procentu

Branie pieniędzy od rodziny jest bardzo często kojarzone z brakiem jakiegokolwiek procentu. Jednak instytucje finansowe, które również oferują pożyczki muszą z czegoś żyć i nie powinno nikogo dziwić, że trzeba oddać więcej. Jednak na rynku można spotkać firmy, których hasłem jest: darmowa pożyczka na 90 dni. Są to 3 miesiące korzystania z nieswoich pieniędzy, które oczywiście trzeba zwrócić. Jest to bardzo dobry wybór dla osób, które potrzebują jednorazowego zastrzyku gotówki w celach indywidualnych. Darmowa pożyczka na 90 dni oznacza, że jeśli zachowa się wszystkie postanowienia regulaminu, po upływie 90 dni będzie trzeba oddać kwotę, którą się pożyczyło.

Dlaczego instytucje finansowe pożyczają pieniądze za darmo

Ktoś może się zastanawiać, że jeśli dana firma żyje z pożyczek i żeby się utrzymywać musi na tym zarabiać, to czemu oferują coś darmowego, na czym nie zarobią. Za takim zachowaniem mogą kryć się różne cele i mogą to być:

– promocja swojej firmy, która ma na celu przyciągnięcie klientów, którzy w przyszłości wrócą,

– lepszy kontakt z klientem,

– rywalizacja z innymi instytucjami finansowymi,

– dojście do wniosku, że wiele osób nie spłaca zaległości w terminie i po upływie 90 dni, pożyczkodawca i tak zarobi.

Są to tylko przykłady, które mają pokazać, że darmowa pożyczka wcale nie musi być oszustwem, tylko może być promocją swojej marki na rynku.

Podsumowując, pieniądze są potrzebne do życia. Warto jest mieć ich trochę więcej w przypadku, gdy ktoś chce zmienić pracę lub na nieoczekiwane wydatki. Wiele firm zaczęło oferować darmowe pożyczki na 90 dni, które mogą być dobrym środkiem do jednorazowego zastrzyku gotówki. Darmowa pożyczka nie musi być oszustwem, a może być po prostu promocją i reklamą swojego przedsiębiorstwa.

Author: Skrzypek Aleksandra

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *