Czy studenci biorą pożyczki?

czy student moze dostac pozyczke

Osoby, które studiują i nie mają umowy o pracę na stałe mają nie lada problem wziąć pożyczkę w banku. Dlatego też zwykle korzystają z możliwości pożyczki dla studenta w firmach oferujących pieniądze online. Wystarczy wypełnić prosty wniosek i cieszyć się gotówką na koncie jeszcze tego samego dnia.

Finanse młodych osób

Zazwyczaj osoby studiujące dziennie korzystają z pomocy swoich rodziców, którzy utrzymują ich. Czasami wpłacają na ich konta pieniądze, z których młodzi opłacają rachunki i się żywią. Często również to rodzice płacą za wynajem mieszkania, a studenci pracują dorywczo w weekendy lub na część etatu, dzięki czemu mogą zarabiać swoje pierwsze pieniądze. Niestety takie wypłaty nie są wystarczające do tego, by banki udzieliły kredytu. A co w sytuacji, gdy zepsuje się nam samochód lub pojawi jakakolwiek inna usterka, za którą będziemy musieli sami ponieść koszty? W takiej sytuacji warto skorzystać z oferty pożyczka dla studenta online. Zanim jednak wypełnimy wniosek, powinniśmy wziąć pod uwagę kilka istotnych kwestii.

Zarządzanie budżetem

Ogromnym plusem pożyczek online są szybkie przelewy, które zwykle pojawiają się na naszym koncie jeszcze tego samego dnia. Jednocześnie ich ogromnym minusem jest szybka spłata zaległości – zarówno pożyczonej kwoty, jak i odsetek. Dlatego też zanim zdecydujemy się na pożyczkę i ocenimy, jakiej ilości gotówki potrzebujemy warto rozsądnie zaplanować swój budżet. Jeżeli jako studenci dorabiamy sobie 1000 zł miesięcznie, to nie jesteśmy w stanie spłacić zadłużenia w wysokości 800 zł lub nawet 3000 zł w ciągu 30 dni. Jeżeli nie mamy żadnych oszczędności warto poszukać alternatyw, które nie wciągną nas w długi. Niestety pożyczki online, które kuszą szybkim przelewem mogą spowodować wiele kłopotów. Odraczanie ich spłaty wpływa na coraz wyższą ratę, która sprawia, że nasz dług naprawdę szybko rośnie.

Skąd czerpać pieniądze – pożyczki dla studentów ?

Jeżeli jesteśmy na etapie usamodzielniania się i poszukiwania swojej pierwszej pracy warto nastawić się na oszczędzanie. I nie chodzi tu o to, by z wypłaty, która przynosi nam miesięcznie 1500 zł odkładać od razu jej połowę. Warto jednak wziąć pod uwagę, że w życiu zdarzają się różne nieprzewidziane sytuacje, na które lepiej być przygotowanym. Nie zawsze będziemy mieszkać w wynajętym lokalu. Nasze oszczędności mogą się stać w przyszłości nawet wkładem własnym do zakupu swojego mieszkania! By nie martwić się nagłymi wydatkami warto założyć konto oszczędnościowe w banku lub skarbonkę w mieszkaniu (wiele osób wciąż preferuje taki typ oszczędzania) i codziennie wrzucać do niej określoną kwotę. Może to być nawet 5 zł dziennie, które przyniesie nam w miesiącu 150 zł, a na przestrzeni roku aż 1825 zł! I to tylko dzięki wypracowaniu w sobie odpowiednich nawyków. A jeśli już zaskoczą nas nagłe wydatki, możemy sięgnąć po pożyczę, którą spłacimy dzięki kolejnej wypłacie i właśnie naszym oszczędnościom.

Author: Skrzypek Aleksandra

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *