Czy osoba zadłużona może dostać pożyczkę?

pozyczki z dlugami

Pożyczki dla zadłużonych są raczej niemożliwe do uzyskania w znanych komercyjnych bankach. Osoby w trudnej sytuacji, które potrzebują wsparcia finansowego, nie stoją jednak na straconej pozycji i mogą liczyć na środki pieniężne, mimo zadłużeń w różnych instytucjach. Istnieje wiele firm z sektora pozabankowego, które wyciągają pomocną dłoń dla zadłużonych, stosując udogodnienia, które są zgodne z prawem, dzięki którym klienci z problemami mogą liczyć na wsparcie.

Czym się charakteryzuje pożyczka dla zadłużonych?

Głównym czynnikiem różniącym kredyt bankowy od pożyczki udzielanej przez prywatną firmę pożyczkową jest brak weryfikacji rejestrów bankowych. Chodzi przede wszystkim o Biuro Informacji Kredytowej (BIK), które stanowi bazę danych o wszystkich zaciągniętych kredytach przez danego klienta. Prywatna firma z sektora pozabankowego omija procedurę weryfikację tej bazy, której raport w przypadku zadłużonych osób wpływa negatywnie na otrzymanie pożyczki.

Gdzie dostać pożyczkę mając zadłużenie?

Pożyczkę można dostać przez internet. To najszybszy i najwygodniejszy sposób na środki pieniężne. Procedura związana jest przede wszystkim z weryfikacją naszej osoby, toteż posiadanie dowodu osobistego będzie niezbędne do wypełnienia wniosku.

Potrzebne nam będzie również konto w banku, którego jesteśmy właścicielem oraz telefon komórkowy. Istotnym faktem jest, że znaczna ilość instytucji udzielających pożyczki pozabankowe nie wymaga zaświadczeń o zarobkach od pracodawcy.

W zależności od firmy pożyczkowej, warunki uzyskania pożyczki mogą się od siebie różnić, jednak mimo wszystko idea udzielania pożyczek dla dłużników przewiduje maksymalne ułatwienia w procesie wnioskowania i otrzymania pieniędzy.

Czas obsługi wniosku w wielu firmach pożyczkowych wynosi około 15 minut ze względu na znaczną automatyzację tego procesu. Ten czas zazwyczaj wystarcza do weryfikacji tożsamości klienta wraz z wypłaceniem pieniędzy na wskazane konto bankowe.

Kwota pożyczki, czas spłaty i koszt pożyczki

Parametry pożyczki ustalane są przez firmy indywidualnie jednak na podstawie badań najbardziej znanych pożyczkodawców można zauważyć pewne podobieństwa.

Kwota pożyczki jaką możemy maksymalnie uzyskać to około 25 000 zł. Minimalny kwota, którą możemy pożyczyć to nawet 100 zł.

Okres pożyczki to orientacyjnie od 5 dni do aż 48 miesięcy. Podobnie jak kwotę pożyczki, ten parametr również ustalamy sami, a chcąc mniej obciążać domowy budżet warto zwiększyć okres kredytowania.

Koszt pożyczki zależy od aktualnej oferty instytucji udzielającej nam pożyczkę. Bardzo często stosowanym ruchem jest darmowa pierwsza pożyczka. Oznacza to, że oddajemy tylko tyle, ile pożyczyliśmy. Oprocentowanie, prowizja i wszelkie koszty związane z obsługą zobowiązania wynoszą 0%. Warto jednak mieć na uwadze, że dana firma może zmienić te warunki w przypadku nierzetelnych klientów, którzy nie spłacają pożyczki w terminie. W takich sytuacjach musimy liczyć się nie tylko ze zmianą warunków umowy, ale nawet z kosztami windykacyjnymi.

Author: Skrzypek Aleksandra

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *